Potrebujete stekleno ali prozorno plastično posodo/kozarec s pokrovom ter tisto, kar pač želite vstaviti v samo kroglo. Pri tem je pomembno, da vanjo vstavljate keramične, steklene ali plastične zadeve. Kovinske stvari lahko pričnejo rjaveti, tiste iz papirja pa bodo razpadle. Priporočam, da izbrane rekvizite predhodno za kakšen dan namočite v vodo ali olje (kar boste pač uporabili), za primer, da so slučajno prebarvani z barvo, ki je v enem ali drugem topna. Moja zelena smrekica iz prve krogle je že bila ena izmed takih, čeprav je na prvi izgled kazalo, da gre za obarvano plastiko.
V primeru, da nameravate kroglo napolniti z vodo, potem lepite rekvizite s tistim vročim lepilom na 'pištolco' (ne vem, kako se temu reče pravilno), ki ga uporabljajo v cvetličarnah. V vodo ne pozabite dodati nekaj kapljic (3-6) glicerina, da bodo bleščice počasneje padale na tla. Če jo nameravate napolniti z baby oljem, pa lahko lepite z vodoodpornim lesnim lepilom Mekol. Sem najprej preizkusila tudi, kako se obnese rekvizit nalepljen z vodoodpornim lesnim lepilom in potopljen v vodo, pa lahko rečem le, da ne izgubljajte časa s tem.
Namenimo še nekaj besed padajočemu snegu znotraj krogle. Za padajoči sneg lahko poleg bleščic uporabite tudi kakšne druge reči kot so na primer drobne perlice, sneg v spreju, v vodi ali olju nerazgradljivi lističi ... V moji krogli so zaenkrat le bleščice, ker sem že s tem imela same težave. Nekje sem namreč prebrala priporočilo, da naj ne bom preveč skromna pri bleščicah. Zato sem v svojo prvo kroglo vsula kar celo stekleničko bleščic. Ne vem, iz česa so te bleščice, vendar v olju so se napihnile in zlepile skupaj druga z drugo, da je nastala na dnu ena velika zdrizasta brozga. Ko sem kroglo pretresla, je v njej nastala nepregledna megla, ki se ni razkadila kar cele pol ure. Nazadnje sem olje s tistimi nekaj vztrajnimi bleščicami, ki nikakor niso hotele potoniti na dno, prelila v drugo posodo in ga uporabila pri drugi krogli. Na priloženi sliki desno lahko vidite, kako malo bleščic je ostalo v olju (glejte najmanjši krog na sredini fotografije!) in več kot dovolj zasnežijo notranjost krogle.
Ko ste rekvizite nalepili na pokrovček in počakali, da se je vse posušilo, v kozarec ali kroglo vlijte baby olje oziroma vodo z glicerinom, in sicer do samega vrha. Na ta način se izognete zračnim mehurčkom, ko boste kozarec oziroma kroglo pokrili s pokrovčkom. Pred tem si podstavite kakšen pladenj, da ne bo odvečna tekočina tekla z mize na tla. Pri vodi še ne bo kakšnih prevelikih težav, če bo potrebno počistiti kakšno lužico. Z oljem pa verjemite, da je druga zgodba. Pokrovček močno zategnite. Res se potrudite, da ne boste pet minut kasneje reševali bližnjo okolico pred mastno poplavo kot se je to zgodilo meni. Kasneje ga lahko tudi zalepite, ko ste enkrat zadovoljni z dogajanjem in videnim v krogli.
Tovrstne snežne krogle so lahko tudi lepo darilo bližnjim, še posebno babicam in dedkom, če vanjo ujamete njihove vnuke. |